Tipy na výlet

Stříbrná je rozložena ve třech údolích, tvořících tři větve. Je to větev podél silnice z Kraslic až ke křižovatce do Nancy, údolí od středu obce směrem na Špičák a třetím údolím je Nancy. Okolí obce je pokryto rozsáhlými lesy, které jsou zásobárnou vod pro potoky zde pramenící. Dlouhé zimy, obvykle dlouho ležící sněhová pokrývka jsou důkazem příslušnosti Stříbrné do drsných Krušných hor. Přesto jsou obec a její okolí vhodné pro letní i zimní pobyty. 

V létě lze podnikat pěší výlety po značených i neznačených cestách, využít značených cyklistických tras, věnovat se sběru lesních plodin a nebo se jen procházet krásnou zdravou lesní přírodou. V obci je i koupaliště.

V zimě je k dispozici několik lyžařských vleků, tři lyžařské sjezdovky a řada svahů vodných k lyžování. Běžecké tratě jsou v blízkém i vzdáleném okolí. Je možné využít Krušnohorskou magistrálu, která spojuje Bublavu s Božím Darem. Blízká SRN umožňuje využít mnohakilometrových běžeckých tras i u našich sousedů v okolí Klingenthalu. Trasy jsou vždy upraveny perfektně. 

Oblíbenou akcí je novoroční výstup na nejvyšší vrchol západní části Krušných hor Špičák (991 m n.m.).

Obcí Stříbrná prochází několik značených turistických cest vhodných i pro pěší turistiku
Červená značka 0233 – vede z Kraslic přes údolí Nancy na Přebuz (chráněná krajinná oblast klidu Přebuz) a lze dojít až do Horní Blatné.

Modrá značka 1449 – vede z Kraslic přes Tisovec na Olověný vrch (Bleiberg) a Bublavu (802 m n.m.).

Zelená značka 3648 – vede z rozcestí v Nancy přes Stříbrnou na Novou Ves a do Rotavy.

Zelená značka 3652 – vede z Nancy kolem Špičáku do Přebuzi a na Rolavu.

Žlutá značka 6662 – vede z Kraslic přes Novou Ves na rozcestí pod Špičákem, Liščí údolí a do Nejdku. 

Dalším cílem výletů se mohou stát  Kraslice, Bublava, Přebuz, Přebuzská rašeliniště, Vysoký kámen, Rotavské čedičové varhany. Lze navštívit blízký Klingenthal v SRN, kam Vás z Kraslic doveze obnovená železnice.
Pro motorizované návštěvníky obce jsou další zajímavosti v nedalekém Sokolově, Karlových Varech, Mariánských Lázní (se zmenšeninou významných staveb ČR) Lokti (hrad), Bečově (zámek), Františkových Lázní, Chebu. Zajímavostí je Motýlí dům (farma) v Žírovicích u Chebu nebo pozůstatky sopečné činnosti v Soosu, hrad Ostroh (Sieberg) a další.