Rok 2003

17. prosinecTímto dnem je zahájen zkušební provoz plynofikace obce. Několik rodinných domků přešlo tímto den na plynové topení.
15. prosinecProběhly tlakové zkoušky plynofikace
1. prosinecSvou funkci zahajuje nově zvolený místostarosta obce Mgr. Libor Bříza, dosavadní předseda výboru pro mládež a kulturu.
15. srpen „Někdo to rád do rána“ – to je název další hudební akce, která se v naší obci zabydlela. Konal se již třetí ročník hudební přehlídky mnoha žánrů. Na zastřešeném podiu, které bylo v průběhu roku pro všechny tyto akce vybudováno svépomocí, se vystřídaly takové kapely, jako Martin Čarný band ze Sokolova, Bodlo z Chodova Walchaři z Nejdku, 0609 z Aše a mnoho dalších.
Největším lákadlem této akce bylo vystoupení paní Marty Kubišové, která rozezpívala všechny přítomné diváky.
Program moderoval učitel kytarové školy Petr Rímský.
26.červenec Proběhl další ročník Truck festu spojeného s pivními slavnostmi. Vystoupila zde kapela Chmelaři. Pro příznivce výšek byla připravena horolezecká stěna.Proběhl další ročník Truck festu spojeného s pivními slavnostmi. Vystoupila zde kapela Chmelaři. Pro příznivce výšek byla připravena horolezecká stěna.
28. červen I letos se konala pouť. Byl to již 10. ročník. A i tentokrát zde zahrála dechová hudba Horalka Kraslice a skupina Jak chceš z Kynšperka. Odpolední program obohatilo vystoupení mažoretek z Chebu pod vedením paní Šilhánkové.
6. – 7.červen Oba dva dny bylo pěkné počasí a to také přilákalo spousty příznivců na již 3. ročník folk a country festivalu „Stříbrná rosa“. Tentokrát se zúčastnili takové hvězdy, jako je pan Jiří Suchý, nebo Pavel Bobek. První den akci uváděli populární baviči a moderátoři Dalibor Gondík a Jiří Háma.
V podání pěveckého sboru Vivat Musica z Kraslic zazněla populární písnička Wabiho Daňka Rosa na kolejích. Musíme podotknout, že Wabi, který se těchto ročníků zúčastňuje pravidelně, byl mile překvapen a jejich vystoupení pochválil.
Legendární skupina Pacifik zde pokřtila své nové CD. Jejím kmotrem byl Wabi Daněk
6. červen Od tohoto dne má Obec Stříbrná svůj znak a prapor. V Parlamentu České republiky převzal z rukou předsedy sněmovny Luboše Zaorálka starosta obce pan Boris Jirsík dekret o jejich udělení. (fotografie)
2. květenVýstavba plynovodu – Firma SPRINT AZ spol. s.r.o, která plynovod v naší obci buduje, se dostala do potíží a jde do likvidace. Začínají obavy, co bude se stavbou. Podle uzavřené dohody akci přebírá firma JV-stavební a investiční společnost s.r.o. Praha a práce začínají pokračovat.
1. dubenZastupitelstvo obce pověřuje do doby volby nového místostarosty, předsedu finančního výboru pana Pavla Lose zastupováním starosty obce v době jeho nepřítomnosti .
21. březenPrvní jarní den. Všechno se probouzí k životu a my se dovídáme smutnou zprávu. Na budově OÚ zavlál černý prapor.Dnes ráno odešel z našich řad místostarosta obce pan Jiří Humler. Funkci místostarosty zastával tři volební období.
8.3.Poslední sníh – Narychlo se uspořádal karneval na lyžích. Několik dní před ním pršelo a všichni, co se na karneval těšili, již nedoufali, že se uskuteční. To je také důvod,proč bylo tak málo masek.Přesto však, ač nebylo vlídné počasí, se legrace na svahu užila. (fotografie)
8.3.4. ročník Klouzání starců, který byl odstartován na Božím Daru. Jeden z hlavních organizátorů se k této akci vyjadřuje, že to není žádná procházka růžovým sadem.
1.3.1. ročník lyžařského závodu závod Stříbrná stopa začal v 9 hodin, je to závod určený pouze pro dospělé. Foto a výsledková listina je taktéž na stránce TJ Horal – (fotografie)
26.2.Obec obdržela od Parlamentu České republiky oznámení s tím, že podvýbor pro heraldiku a vexilologii se dne 12. 2. 2003 zabýval žádostí o udělení znaku a praporu naší obci a doporučil, aby symboly byly v navrhované podobě uděleny.
15.2.Uskutečnil se Lyžařský závod ve slalomu a obřím slalomu pro mládežnické kategorie nazvaný „O cenu Lišáka“.Výsledkovou listinu si můžete přečíst na stránce TJ Horal pod kulturou.
14.2.Vystoupila pražská vokální skupina PĚTNÍK, která zde již jednou hostovala. Byla provázena spokojeností a dobrou atmosférou. Skupina se těší na country festival Stříbrná rosa.
17.1.Na penzionu Márty se konal bluegressový mini festival „Stříbrná modrá tráva“. Vystoupily zde skupiny Bluegate Plzeň, Bodlo Chodov a Valchaři. Nálada byla dobrá, hrálo se až do ranních hodin.
1. 1.Pochod na Špičák – poprvé se vydávalo účastníkům výšlapu razítko a účastnický list – návrh pana Vedrala, který také ochotně na kopci toto rozdával. (fotografie)